Klima Soğutmuyor

Klima Soğutmuyor

Ülkemizde insanların yaygın olarak kullandığı Klima Cihazlarımız yanlış Klima servisi  cihazlarımızın yılda en az iki defa olmak üzere yıllık periyodik bakım yapılmasını önermekteyiz bakımı temizliği yapılan klima cıhazları fanlarda bulunan toz ve paslardan arındırıldığı taktirde daha iyi verimli çalışır ve yazın bunaltıcı sıcak havanın verdiği etki ile serin ortamda kalmamızı sağlamaktadır.

Klima Soğutmuyor

Klima Soğutmuyor

Klima Soğutmuyor Klima cihazlarımızı çok düşük ayarda sıcaklığa ayarlamak daha rahat hissetmenize ve daha iyi ısıtmasını soğutmasını sağlamaz bunun aksine Klima cihazlarınızı yazın kullanırken 23- 26 derece  aralığında kışın kullanırken ise 20 -24 derece aralığında ayarlayarak çok  daha verimli olarak daha verimli ve daha rahat ortam yaratabilirsiniz. Klima Cihazlarınızın derece ayarlarının dışına çıkmanız özellikle derecelerde düşük seviyede kullanıldığında klima cihazınızdan hiç verim alamazsınız Klima cihazlarınızın soğut mamasının birçok sebebi vardır. Klima cihazlarınızın bulunduğu kurulumu yapılan alan yeterli gelmez ise Klima Cihazınızın soğutma çalışma sırasında her bir derece düşük ayarlandığında soğutma yapmaz ve ayrıca klimanın eklektik tüketimine % 4 daha artar yanlış kullanımda enerji tüketimi artmakla beraber faturanızın daha yüksek sebeple gelmesine yol acar.Yazın sıcak havalarda klima kullanmanın bazı küçük şartları vardır klima çalışırken kapı ve pencerelerin kapalı olası gerekmektedir. Bilinçsiz kullanım klima cihazlarınızın ömrünü azaltmakla beraber hiç verim alamazsınız. Bu sebeple klima cihazları serinlik vermez soğutmaz. Klima tercihi yaparken klimanın takılacak olan alanının işinde uzman olan teknik yetkili ekiplerce tespitinin yapılıp kurulumunun doğru olan ortama ve konuma yapılması gerekmektedir. Klima Soğutmuyor Klima cihazının takılacak ortamı uygun değil ise uygun olmayan klima montajı yapılmamalıdır.

Klima cihazlarının soğutmama sebepleri nelerdir.

·        Klima motoru arızalı olabilir.

·        Klima gazı Eksik olabilir.

·        Klima gazı fazla geldiği için  olabilir.

·        Klima iç ünite ve dış ünite sensörleri arızalı olabilir.

·        Klima iç fanı çalışmayabilir.

·        Klima dış ünite ve iç ünite kartı arızalı olabilir.

Klima cihazlarınızın soğutmaması için arızalı olan parçaların işinde uzman olan yetkili işinde uzman olan profesyonel teknik ekiplerin tespit edilip arızalı parçanın değişimi yapılması gerekmektedir. HD ısıtma soğutma sistemleri olarak günün her saati 7 gün 24 saat boyunca siz değerli müşterilerimize aynı gün içerisinde en hızlı ve en güveli verim ve sunum ile iletişim hattımız olan 444 5 316 iletişim telefonumuzdan müşteri temsilcilerimiz siz değerli müşterilerimizin istek ve sorunları doğrultusunda kayıt oluşturmanızı sağlamaktadırlar.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir